יום חמישי, אוגוסט 11 2022
כתבות אחרונות
מוצרי עץ

במבוק לגינה

במבוק הוא חומר גלם מעולה חזק, עמיד וידידותי לסביבה

במבוק לגינה – המשיכה אל המזרח הרחוק בארצות כמו יפן וסין, לא מסתכמת בטיולים. בשנים האחרונות חדר המטבח, האופנה, חומרי גלם,  עיצוב בתים וגם במבוק לגינה חוגג בחצרות רבות בבתים בארץ. זהו מראה טבעי, מרשים ומאוד אסתטי.

שמו העברי של במבוק הוא חזרן והוא בעצם עשב שיכול להגיע לגובה של 40 מ' (ולקוטר גבעול של 30 ס"מ). בגלל שהוא עצום וגדול, במוטות במבוק משתמשים להתקנת גדרות בגינה, ובגלל חוזקו יש שאף בונים ממנו בתים שלמים.
ידועים בעולם כ-2,000 זנים של הצמח שהוא קרוב משפחה של קנה הסודר, השעורה, החיטה וגם תתפלאו- הדשא!

במבוק בגינה יעניק לכם שלווה

לבמבוק מתחברות גם כמה אמונות. אצל הבודהיסטים למשל, הוא תורם להרגעת הנפש ומגביר את היצירתיות, אצל היפנים הוא סמל ליושר וכבוד, בהודו הוא נתפס כצמח העניים ובווייטנאם מכנים אותו "האח" בשל הנחיצות שלו והשימושים הרבים.
בנוסף, יש לצמח הזה תפקיד משמעותי בשיקום האקולוגי.
אפשר להפיק ממנו בנזין, כלי נגינה, נייר, אוכל ועוד והוא משחרר חמצן 3 5% יותר מכל צמח או עץ אחר.
הוא גדל כמעט בכל אקלים, ולמרות שהוא נראה שברירי, הוא חזק ועמיד מאוד.
יש לו מערכת שורשים מפותחת מאוד והוא עשוי לעצור סחף במקורות מים. בתי התה היפנים אגב עשויים במבוק וכך גם הכלים המשמשים לטקסי התה. גם החרב היפנית בשם קנדו השייכת לאומנות הלחימה היפנית עשויה מבמבוק.
במבוק בגינה מנוצל גם ליצירת דק במבוק, גדר ועוד.

 

גליל במבוק

במבוק כאמור הוא חומר בנייה חזק. ובמזרח יש משפחות אשר שותלות את הצמח, כדי להפיק ממנו אחר כך חומר בנייה לביתם. בארץ משווק במבוק לגינה כגלילי במבוק עשוי מקנים שעוביים בין 1 4-16 ס"מ , אשר ביניהם מושחל חוטי תיל עבים ממתכת.
במבוק ליצירת דק המתאים לבנייה ירוקה, משום שהצמח הזה גודל כל כך מהר, שכמה שלא יכרתו ממנו בטבע, יישר ממנו די והותר. בנוסף האחזקה שלו קלה, הבלאי נמוך והמראה- הכי אותנטי שיש בטבע.
זה יפה, זה מרשים וזה ידידותי לסביבה ויש לכם גם יותר חמצן בחצר.

Summary
Review Date
Reviewed Item
במבוק לגינה
Author Rating
51star1star1star1star1star
הראו לי עוד

מאמרים קשורים

בדקו גם

Close