יום חמישי, אוגוסט 11 2022
כתבות אחרונות
ספורט

ירדן ג'רבי הרצאה – הרצאת זהב על מדליית ארד: לא רק הישרדות

ירדן ג'רבי הרצאה – הרצאת זהב על מדליית ארד: לא רק הישרדות ירדן ג'רבי, מדליסטית אולימפית, משתתפת ב"הישרדות" ואשת עסקים, מעוררת השראה בכל הארץ וגם בעולם עם סיפורה בדרך אל המדליה האולימפית – לרבות המשברים, הפציעות, התחרויות המתישות, רגעי הבכי והשמחה, ואיך ממשיכים אחרי השיא האולימפי שחוותה. והכל, בהרצאה של אלופה, שלא מותירה אף מאזין או צופה אדישים

לפני הרבה שנים, אחד השירים האחרונים שהקליט הזמר הידוע שמוליק קראוס היה השיר "משחק הישרדות". זה בשנת 1994, ובין היתר כתובות בשיר המילים האלו:

"בבטן הר הסלע, חוצבת יד שבורה

לאור, המחכה לה בקצה המנהרה

אותה סכין צוננת, אותה הבדידות

ואם את מתעניינת במשחק, שמו הישרדות".

טעימה מהשיר לאוהבי הז'אנר

באותה השנה ירדן ג'רבי היתה ילדה בת חמש, שעשתה כעבור שנה את צעדיה הראשונים על מזרן הג'ודו. מאמניה, וגם הוריה, לא ידעו באותו הזמן שצומחת להם אלופת עולם בין הידיים. אבל ירדן ידעה אחרת: היא רצתה את זה מאוד, ומהר מאוד גם הכישרון הטבעי שלה על מזרן הג'ודו התגלה.

כמו בשיר של קראוס, המסע שלה לפסגה היה מלא במשחק, בדידות והישרדות – אבל ג'רבי התגלתה לא רק כשורדת, אלא כאלופה מנצחת אמיתית.

מאמרים נוספים:

ואכן, 12 שנה אחרי שעלתה לראשונה על המזרן, ג'רבי כבר עלתה על המפה העולמית, עם מדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 20 לשנת 2008. זה היה האות שלה למסע שיגיע עד הפסגות המקצועיות הגבוהות ביותר שכל ג'ודוקא יכול לחלום עליהן – מקום ראשון בדירוג העולמי למשך שנתיים רצופות, סגנית אלופת העולם ומדליית ארד באולימפיאדת ריו דה-ז'ניירו ב-2016.

המדליה באולימפיאדה, שסימנה את השיא המקצועי האחרון שלה בתחום הג'ודו, הייתה גם האות שלה לפרישה מתחרות מקצועית. אחרי שגרת אימונים יומיומית מפרכת ביותר במשך למעלה מ-20 שנה, הגוף והנפש רצו אחרת, ואותתו לה לפרוש בשיא.

אולם המסע של ירדן ג'רבי והפיכתה לסמל של מקצוענות ומצוינות לא הסתיים שם. היא הפכה מאז למשפיענית חברתית, מרצה למוטיבציה וגם אשת עסקים המעורבת במספר מיזמים. על הדרך, היא השתתפה גם בעונת ה-VIP שלה בריאליטי הידוע "הישרדות".

וכך, כשהיא בת 32, נולדה ההרצאה המבוקשת של ירדן ג'רבי, המספר על העליות והירידות בדרך למדליות, הסיפורים הקטנים שמאחורי ההצלחה הגדולה, סיפורים מאחורי הקלעים של "הישרדות", וכמובן – העקרונות להצלחה שהובילו אותה בקריירה שלה.

ירדן ג'רבי

ירדן ג'רבי הרצאה מאלפת

ההרצאה של ג'רבי היא מסוג ההרצאות שמעבירות את המאזין דרך כל המסע, ממש כאילו הם צופים בסרט מתח שסופו ידוע מראש, ולמרות זאת הוא עדיין מרתק את הצופים.

לכאורה, הצופים והמאזינים יודעים את הכותרות הנוצצות. הם יודעים שג'רבי היא הישראלית שהחזיקה הכי הרבה זמן מעמד בפסגה העולמית עם הדירוג מספר אחת בעולם; הם יודעים על המדליות השונות, 33 במספר, שהם השיא הישראלי במספר המדליות הבינלאומיות לג'ודוקא הישראלי; הם כמובן יודעים על הופעתה בתוכנית "הישרדות", שזכתה לשבחים למרות שלא זכתה במקום הראשון בתוכנית.

לכאורה, מה יש לחדש? מסתבר שיש הרבה. בכל ערב בו היא עולה על במה לספר את סיפורה, נותנת ירדן ג'רבי הרצאה שמספרת את הסיפור שמאחורי ההצלחה הגדולה. על החמצת הכרטיס לאולימפיאדת לונדון ב-2012, ורגעי המשבר שפקדו אותה אחר כך, שלוו גם בנחישות עצומה לחזור ולהתחרות עד שתגיע לאולימפיאדה עליה חלמה מאז שהיתה ילדה; על הפציעה שחוותה יומיים לפני שעלתה על המזרן בו זכתה במדליית הארד בברזיל; על הפוליטיקה הקטנה שמאחורי הקלעים ב"הישרדות".

ירדן ג'רבי הרצאה: הערכים לניצחון

הסיפורים שג'רבי מספרת בהרצאתה הם גם יומן מסע אישי, אבל גם מתכון להצלחה בכל תחום. היא מספרת על האימונים המפרכים, הנחישות, ההתמדה, כח הרצון, וההתגברות על משברים ופציעות לאורך הדרך.

כל אלו ערכים העוברים כחוט השני בהרצאה של ירדן ג'רבי, מה שהופך את ההרצאה שלה למתאימה לציבור הכללי, וכן לקהלים ספציפיים כמו ספורטאים, מאמנים, כוחות הביטחון, בתי ספר ואפילו קהל של מבוגרים וקשישים.

ג'רבי, הידועה בחיוכה המקסים וכובש הלב, מספרת את סיפורה ומעבירה את הערכים שלה בחן בלתי נגמר, והקהל יושב מהופנט לסיפור, ומפנים גם את לקחיו. זוהי הרצאת השראה ומוטיבציה מהטובות שישנן כעת בישראל, כאשר גם בחו"ל היו ששמעו את הסיפור וההרצאה המרגשים של ג'רבי.

כל סוגי הקהלים ימצאו משהו להתחבר אליו בהרצאה של ג'רבי: מי שמבקש סיפור חיים מרתק – יקבל; מי שרוצה ללמוד על עקרונות להצלחה – ישמע אותם ממי שהיתה בטופ העולמי של תחום ספורט תחרותי מאוד; מי שרוצה לדעת מהי משמעת ונחישות – ימצא אותה בסיפור המדהים של אלופה ישראלית צעירה שעשתה זאת.

מה הלאה

ג'רבי אינה נחה לרגע גם לאחר שכבר אינה מתחרה. היא מתחזקת קריירת טלוויזיה מוצלחת, עם הופעות והנחיה במספר תוכניות טלוויזיה, וכאמור נותנת הרצאות לקהלים וארגונים שונים בארץ ובעולם.

היא מעורבת גם בכל מיני פעילויות צדקה, כאשר למשל העמידה את תגית השם שלה מן האולימפיאדה למכירה כדרך להרים תרומה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב. התחושה שנותנת ירדן ג'רבי בהרצאה שלה ובחיים בכלל היא שישנם עוד פרקים רבים בסיפור שלה שטרם הבשילו, וכי הרצאתה תהיה מרתקת אפילו עוד יותר בעוד כמה שנים, עם פסגות חדשות הממתינות לכיבוש האלופה החייכנית מישראל.

העתיד עבור ירדן ג'רבי נראה מזהיר, וגם אם תיתקל במשברים ומכשולים – סיפורה המשתקף בהרצאה שלה מבטיח כי יש לה את הכלים המנטאליים והפיסיים להתגבר על רובם בדרך אל שאיפותיה וחלומותיה החדשים.

כשהיא מתגוררת על הקו בין ישראל לליסבון שבפורטוגל, בעוד היא שומרת על החברויות שצברה בקריירה הארוכה שלה, כולל עם יריבות ספורטיביות מושבעות, ההרצאה של ירדן ג'רבי היא רק הצצה לעולם פנימי של ישראלית מנצחת, המייצגת בעולם את הישראלי היפה באמת – עם כל התכונות והעקרונות שבונים אלופה אמיתית ומביאים את הישראליות אל פסגת העולם בכל כך הרבה תחומים.

 

 

הראו לי עוד